Pořádáme

Plánované akce

Proběhlé akce

14.-15.5.2024

Lokální distributor vín “Atlantic Wines” se bude prezentovat na největším vinařském veletrhu v České republice “Wine Prague”, který se bude konat 14. a 15. května 2024 v PVA EXPO PRAHA Letňany. K degustaci Atlantic Wines připraví 12 vín zastupujících 6 portugalských vinařských oblastí.

Stánek “Atlantic Wines” naleznete v hale 3 (B11).

Akce je určená pro firmy i veřejnost.

Více informací naleznete na webu akce nebo na tomto odkazu: https://www.wineprague.com/en/visitors/

28.11.2023

Jeho Excelence Velvyslanec Portugalské republiky pan Luís DE ALMEIDA SAMPAIO a předseda Česko-portugalské obchodní komory pan Bořivoj Líbal uspořádali dne 28. listopadu 2023 komorní soaré s degustací portugalských vín přímo v rezidenci pana velvyslance. Kromě výborných vín bylo možné ochutnat i portugalské sýry a další speciality jako Pastel de nata nebo Pasteis de Bacalhau.

29.4.-29.9.2019

Česko-portugalská obchodní komora se zapojila do aktivity Galerii hlavního města Prahy, která v od konce dubna do konce září v roce 2019 pořádala výstavu „Karafitáy a samet / Umění a revoluce v Portugalsku v Československu (1968-1974-1989)“.

24.4.2019

Ministerstvo zahraničních věcí pořádalo dne 24. dubna 2019 v Černínském paláci konferenci na téma „Česká republika a lusofonní svět“. O současné a budoucí spolupráci mezi Českou republikou a Portugalskem hovořil Bořivoj Líbal, předseda Česko-portugalské obchodní komory. Na akci vystoupili například také J.E. Gonçalo de Barros Carvalho e Mello Mourão – velvyslanec Brazílie, pan Luis Tavares – ministr zahraničních věcí a komunit Kapverd či Tomáš Petříček – ministr zahraničních věcí České republiky.

4.4.2019

Příznivci a přátele komory se 4. dubna 2019 účastnili řízené degustace v prostorách obchodu Portuguesa. Měli možnost ochutnat nejen kvalitní portugalská vína, ale i pochutiny, které Portuguesa dováží od lokálních producentů.

24.4.2018

Česko-portugalská obchodní komora se zařadila mezi partnery konference, kterou pořádala advokátní kancelář PwC Legal a deník E15. Konference, která proběhla 24. dubna 2018 v hotelu Art Nouveau Palace, se věnovala oblasti „Jednání za společnost s péčí řádného hospodáře“.

9.3.2018

Česko-portugalská obchodní komora se podílela na realizaci nové kampaně módního domu Blažek „Travel Journal“. ČPOK pomohla zajistit nejlepší lokace pro focení a natáčení v hlavním městě Portugalska. Po celou dobu se starala také o komfort členů realizačního týmu.

 

26.10.2017

Zástupci Česko-portugalské obchodní komory se zúčastnili Mezinárodního vánočního festivalu, který se konal v neděli 26. října v hotelu Hilton Prague, za organizace velvyslanectví a diplomatických misí z celého světa. Návštěvníci měli možnost si pro charitativní účely zakoupit širokou škálu produktů z celého světa, zejména rozličné suvenýry, oblečení, módní doplňky, tradiční potraviny či nápoje.

29.8.2017

V rezidenci portugalské velvyslankyně se 29. srpna 2017 konala pracovní snídaně. Zúčastnil se ministr zahraničí Portugalska pan August Santos Silva a Její Excelence Manuela Franco, velvyslankyně Portugalska v ČR. Nechyběli samozřejmě ani představitelé Česko-portugalské obchodní komory, zastoupené jejím předsedou Bořivojem Líbalem a místopředsedou Pedrem Rochou Gonçalvesem. Předmětem jednání byla možnost budoucí spolupráce v oblasti investic, obchodu a cestovního ruchu. Akci organizovala Česko-portugalská obchodní komora ve spolupráci s portugalskou vládní agenturou Aicep Portugal Global a portugalským velvyslanectvím v Praze.

Informace

V případě zájmu o účast na akci či členství v komoře nás prosím kontaktujte na e-mailové adrese: libal@czptchamber.eu